“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
 
2008 11 06
Kokią Jūs matote projekto "Jūros vartai" viziją?

Šiuo metu projektas yra vystymo stadijoje ir dabar dar yra tvirtinamas specialusis planas. Minėtas specialusis yra pirmas tokios apimties ir sudėtingumo planas Lietuvoje.

Kadangi šiuo metu dar vyksta vyksta diskusijos bei derybos, Jūs galite pareikšti savo nuomonę apie projektą. Koks, Jūsų manymu, jis turėtų būti? Kokie pastatai turėtų vyrauti (gyvenamieji, komerciniai, pramogų, kultūros)? Kokias pramogas įsivaizduojate šioje teritorijoje? Gal reiktų daugiau erdvės, skulptūrų? Ar reiktų vandens pramogų?

Kiekvieno nuomonė yra mums įdomi ir tikimės, kad ir iš Jūsų mes gausime gerų idėjų, kurias galėtume panaudoti vystydami projektą „Jūros vartai“.

 

Augustinas
Projektas yra grazus, bet noretusi matyti kuo maziau stikliniu pastatu, arba bent jau jie butu islaike vokieciu senosios architekturos formas (pvz.: dabar esantis ryziu malunas). Apartamentams su kiemeliu, as manau, reiketu senus gamyklos pastatus pertvarkyti ir kurit loftams pritaikytas patalpas. Piliavieteje visai grazu butu atstatyti visus bastionus ar bent jau ju forma primenancius zemes plotus, tuo paciu islaikant atvira erdve (kuri tiktu pvz.: Pilies Dziazo festivaliui ir kitiems renginiams). Pilies likuciai turetu buti graziai uzkoncervuoti, kaip yra parodyta sio projekto vizuolizacijoje. Be to turima patirtis su senoviniu pastatu atstatymu ( Valdovu rumai) rodo, kad pilies atstatymas pareikalautu dideliu lesu ir laiko. Galerijos vietoje su ziemos sodu galetu buti statomi senamescio tipo namai, islaikant stiliu ir isvaizda (pvz.: Friedricho pasazas). O del Svyturio as turiu labai neigiama nuomone. Jis ne tik nederetu prie aplinkos, bet dar mestu seseli aplinkiniams pastatams ir uzstotu vaizda i marias nuo pilies bastionu. Mano manymu centre uztenka jau esamu dangoraiziu (K ir D). Linkiu sekmes ateities darbuose.

nv group
nesulaukiu, kada bent pradzia ivyks

Mantelo
Sveiki,projektas gražus. Būtina atkurti PR ir PV Pilies bastionus,atstatyti pilį,na nors fragmentą. Atstatyti senuosius pastatus sugriautus per SSRS okupaciją. Juose tikrai būtų galima įrengti tiek kavines, tiek komercinius biurus. Tik jokiu būdu stiklinės architektūros,ji sudarkytų pačią seniausią ir istorinę vertę turinčia Klaipėdos dalį. P.S. Jei darote tai darykite protaudami!

andrius
svajuko drambliones. bet grazu :) gyvenamuju patalpu ten nereiktu, nebent viesbuciu. kultura... na su kultura labai neuzdirbsi. lieka siek tiek pramogoms-pilvui statyt pastatu ir komerciniu-biuro pastatu kompleksa.

Dainius
Siūlyčiau objekto plėtotojams pagalvoti apie nedidelį gyvybingą parkelį tarp Pilies gatvės ir uostelio. Tada būtų mažiau teritorija užkrauta pastatais, būtų žalia erdvė žmonėms pasėdėti, galėtų parkelyje būti fontanas. Vaizdas turėtų atsiverti neblogas, juo labiau, kad kaip suprantu bus atstatyta Klaipėdos pilis... Parkelyje vasarą galėtų vykti įvairios mugės, pardavinėjami suvenyrai, gyva muzika ir pan...Trauktų žmones, šeimos eitų pasivaikšioti...Žiemą būtų galima papilti vandens ir padaryti čiuožyklą tam tikram plote... Idėjų yra visada, tik svarbiausia sukurkit jaukią erdvę, žalią, tada eis šeimos su vaikais, lankysis ir parduotuvėse, bus gyva erdvė...Tada gal ir turistų daugės...Ir pelno turėsite :)

audrius
Labai geras projektas. Tikiuosi tilps vystytojai i numatytus terminus ir galesim grozetis puikia vieta. Nebus geda ir patiems paziuret ir sveciams parodyti.

Renis
Pasipiktinimas!!! Jau ilga laika juros vartu projektas nejuda is vietos !!! rekonstravo 2 namus ir viskas !!! kas atsitiko, kad projektas nebesivysto ?

vacys
Kadangi pilies atstatymui esama pakankamai duomenų, be jokios abejonės pilį reikia atkurti. Tačiau manyčiau, kad to jokiu būdu nepakanka: kur tai įmanoma, reiktų atstatyti ir kitus pastatus, o bet kokius naujus statyti labai atsargiai, kad savo stilistiniu ir tūriniu sprendimu jie derėtų prie senamiesčio istorinio kraštovaizdžio. Bet kokių stiklinių-gelžbetoninių aukštybinių pastatų statyba piliavietėj ar kruizinių laivų krantinėj paveldotvarkos požiūriu tik sugadins šią istorinę teritoriją.

petras
Sita projekta vertinu labai pozityviai,Klaipedai tikrai reikalinga tokiu projektu kurie suteiktu Klaipedos miestui didesni zmoniu laisvalaikio praleidimo vietu.Tikrai malonu matyti tokius grandiozinius planus kurie tikrai papuos miesta.Mano nuomone turetu daugiau dominuoti pramoginiai laisvalaikio praleidimo pastatai zinoma turetu buti ir neuzmirsti irkulturiniai.SEKMES!!!

Renis
Būtu labai gerai, kad būtu atstaoma (kažkada išardyta) pilis, nes tai pritrauktų daugiau ekskursantų, pelno, ir Klaipėda taptų romantiškesnė. Manau kad tame plane trūksta dar vieno papildomo išilginio fontano, kuris būtu numatomas palei danės krantinę , palei suprojektuoto plano "Danės galerija" Tas "Jūrų vartų švyturys" galėtų dar būti kaip apžvalgos bokštas pro kurį būtų galima stebeti kuršių marias, senamiestį ir t.t.

adasdas
http://www.piggywarez.com http://www.games4nothing.com http://www.php-only.com http://www.spamyboy.com http://www.lemita.eu

Paulius
Man būtų įdomiausia, jei pavyktų atstatyti visą pilį, joje įkurti bent kelis Klp. universiteto(pvz., istorijos, filologijos...) fakultetus ar dailės akademiją. Studentija labiausiai pagyvintų šią teritorija, o tai ypač gerai nuteiktų kruizinių laivų turistus ir kitus miesto svečius. Toks universitetas būtų atviras lankytijams, jame galėtų vykti įvairūs renginiai, kuriems ypač tiktų pilies menės ir vidinis kiemas. Pilyje taip pat veiktų muziejus, viena ar kelios kavinės, o gal restoranas, nedidelis viešbutukas universiteto svečiams, bokštuose įrengtos apžvalgos aikštelės. Pilies aplinkoje galėtų atsirasti bent kelios archeologinės ekspozicijos. Žinoma, pirmiausia reikalingi archeologiniai tyrimai, kurie parodytų, kas šioje vietoje dar yra išlikę, bet jei pavyktų aptikti viduramžių miesto, 13a. pilies, bažnyčios, gal net katedros mūrų likučius, ir juos tinkamai išeksponuoti, ši vieta taptų viena vertingiausių, įdomiausių ir lankomiausių visoje Lietuvoje. Nauji įvairios paskirties pastattai, dėl teritorijos istorinio išskirtinumo, senamiesčio taip pat pilies kaiminystės, turėtų išlaikyti vietinės tradicinės architektūros formas, mastelį ir medžiagas.Nereikia čia gremėzdiškų daugiabučių, prekybos ar verslo centrų.Populiariosios stiklo, betono ir metalo konstrukcijos turėtų būti naudojamos itin rezervuotai. Svarbu ne modernumas bet ilgaamžės vertybės.

bandit_romis
Sunku čia ką ir pridurti... Manau, turėtų vyrauti įvairios paskirties pastatai, tiek barai, restoranai, tiek viešbučiai, gyvenamieji pastatai, tiek klubai... Piliavietėje turėtų būti atstatytas bent vienas bokštas ar ginybinė siena, kad taj butų panašu, kad čia piliavietė. Taip pat piliavietėje galėtų būti didelė aikštė viešiems renginiams ir koncertams. Muziejai galėtų vyrauti "Danės galerijoje" ir "dengtoje galerijoje ir žiemos sode". Mano nuomone, turėtų būti šviturys. Ne koks stiklinis biurų pastatas, bet tikrąją to žodžio prasme- švyturys. Tegu jis būna stiklinis, bet būtų labai gražu, jei jis signalizuotu ryškia balta šviesa, taip kviesdamas miestelėnus ir svečius atvykti į šią teritoriją.