“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
 
2006 10 30
Kaip reiktų spręsti elingo, esančio AB 'Klaipėdos laivų remontas' teritorijoje, likimą?

'1944 metais į Vokietiją iškeldintas P. Lindenau laivų statyklos palikimas - vadinamasis slipas su elingu AB 'Klaipėdos laivų remontas' teritorijoje stovi nenaudojamas jau per 15 metų, tad bendrovė būtų linkusi likviduoti šį grožio uostui nepridedantį gremėzdą. O paminklosaugininkų teigimu, tai neginčijama kultūrinė vertybė, gyvuojanti jau arti šimto metų.' (Lina Narbutaitė www.ve.lt, 2006 m. Vasario 8 d.).

Kokia Jūsų nuomonė - ar reiktų nugriauti elingą? Ar pasitelkiant architektus pritaikyti jį prie projekto koncepcijos? Gal Jūs turite kokių nors idėjų?

ekspertas
Tai vertingiausias istorinės laivų statyklos objektas. 1939 jame buvo pastatytas PIRMAS pasaulyje elektroturbininis laineris HELGOLAND. Udengus stogą ir padoriai įstiklinus sienas atsirastų dvi atskiros erdvės: viena - masiniams ar iškilmių renginiams, o kita - veikiančiam laivybos muziejui. Taip kone toks pat elingas veikia Amsterdamo centre. Jis vadinasi KROMHOUT muziejus.

Valdas
Kaiptik neseniai kilo ideja, kad is elingo galima butu padaryti kazka panasaus i reichstago kupola Berlyne. Stoga ir sonus padengti skaidriu (ne veidrodiniu) stiklu (stiklas neturetu paslepti konstrukciju). Sudaryti salygas pakilti iki pat virsaus (panoraminiais liftais, laiptais ar nuozulniais takais). Virsuj galetu buti apzvalgos aikstele. Atsivertu puikus vaizdai- marios ir jura is vienos puses, piliaviete (galbut su pilim) bei miestas - is kitos. O ka irengti viduj tai jau kitas klausimas. Manau geriausiai ten tiktu laivai pastatyti butent Lindenau statykloj (galbut ju kopijos jei patys laivai neislike). Erdvese tarp laivu galetu buti staliukai ir irengta kavine. Zodziu butu viesa erdve ir tuo paciu muziejus.

Renis
Manau, kad jį reikėtų perdažyti kokia nors šviesia spalva ir padaryti stiklinį stogą, o sienų nereikia... Viduje reiktų įkelti kokią nors gražią jachtą, burlaivį, o gal kokį nors laivą... o tas kelias kolonas (bet nevisas)užleisti vijokliais gera idėja buvo. Ant stogo tikrai galėtu kokias spalvotas lempas sumontuoti ir ne vien tik į saulės aikštę bet ir kitur nukreipiant.

Valdas
Man asmeniskai jis didelio susizavejimo nekelia, bet jei jau nusprestu palikti tai butu visai neblogai ikelti ten pora senu laivu ir juose irengti koki restorana, bara, suvenyru parduotuve etc. Prie senu irenginiu reiketu prideti informacinius stendus. Be to galima konstrukcijas uzleisti vijokliais.

bandit_romis
Aš manau visai kitaip, manau, ji reiktu palikt. Jis bus naujos "Saulės aikštės pašonėje, tai kaip ir nemaišytų. Į elingą nukreipus stiprius žibintus ir apšvietus visą konstrukciją kiekvienas turistas pagalvos, kad čia kažkas svarbaus ar istoriškai vertingo. Galima labai gražiai sužaisti su apšvietimo spalvom. Taip pat turėtų būti ir informacinis stendas, paaiškinantis kas čia per daiktas. Žmonės turėtų laisvai po juo vaikščioti, kad tai nebūtų uždara kokia nors teritorija. Galima ekspuonuoti kokį seną, jau nebenaudojamą laivą kaip kad yra ten šiuo metu.

Arturas
Elingo turi nelikti. Kad ir kaip kai kuriems paminklosaugininkams atrodo, jis tik darko miesta, o vertes as jame jokios nematau.

vytauc
Išardyti ir perkelti kur nors už miesto. Gal ir kultūros vertybė, bet iš esmės, tai baisingas gargaras. Lai sau stovi kur bors prie autostrados.