“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
 
2005 11 16
Kokie pastatai turėtų vyrauti “Jūros Vartuose”?
Ar reikėtų statyti fachverkinio stiliaus pastatus, kurie atkurtų senąją miesto dvasią? Gal norėtumėte daugiau naujų, šviesių, stiklinių pastatų su erdviom terasom? Ar norėtumėte įspūdingo dangoraižio, nuo kurio atsivertų viso miesto, Baltijos jūros panorama?
laura
Manau reiketu atsizvelgti i Klaipedos kulturini konteksta ir naujuose statomuose pastatuose interpretuoti prusiska/ vokiska pavelda.Ne aklai atkurineti fachverka, bet interpretuoti naujai.. Modernus stikliniai pastatai senamiestyje manau visai nepriimti, juos reiktu lokalizuoti naujuosiuose rajonuose, miesto pakrastyje, salia, bet ne paciame senamiestyje.Ir moderni architektura galetu buti originalesne, ne tokia sabloniska.Aukstuminiai pastatai Klaipedai visai netinka - modernia architektura taip pat galima kurti atsizvelgiant i miesto kulturini savituma.

ValdeZ
Pastatai stikliniais fasadais apgalvotai ikomponuoti teritorijoje gali tureti net teigiama poveiki, be to naujai statomi senos miestui budingos architekturos statiniai inestu chaosa i senamiescio elementu autentikos suvokima. Taciau del vieno - visiskai aisku - senamiestyje dangoraiziams ne vieta (jie taptu teritorijos dominantemis uzgozdami autentiska senamiescio vaizda). Aukstuminiai pastatai tera amoralus siekis isnaudoti minimalius nepaprastai vertingu sklypu isteklius materialiniais sumetimais.

Gintaras
Fachverkas turi gilias tradicijas visoje Vakarų Europoje. Jis tikrai papuoštų Klaipėdos senamiestį, ir patį miesto centrą. Dėl stiklo... Trumpaamžiai ir jau spėję nusibosti statiniai. vasarą karšta, žiemą - šalta, langai kažkodėl dažnai nesidarinėja. Neišradinėkime dviračio. Pažiūrėkite, prieš 3-5 šimtmečius pastatyti statiniai ir stovi iki šių dienų. O šiuolaikiniai? 20-30 metų ir viskas...

Valdas
Katik ziurinejau sitam tinklapy pateikta piliavietes maketa. Gal ir neblogai sutarkyta. Bet paziurejus ko prideliota aplinkui kazkaip nesmagu pasidare. Net vietoj Danes galerijos kubiku rubiku prikrauta. As ne architektas ir nesigincysiu del to kas yra madingiau ir moderniau. Bet kaip dvidesimt metu pragyvenes laukininkuose galiu pasakyt kad zmogui tokioj geometriskai tvarkingoj aplinkoj gyvent yra labai nejauku. Gal galima bent karta nedaryt architekturos del architekturiskumo, bet pastatyt bent karta del zmoniu. Nepaverskit tokios nuostabios vietos laukininkais. Aciu uz demesi. Labai tikiuosi kad viskas i vakarus nuo piliavietes tame makete buvo sudeliota vien tam kad erdve nebutu tuscia ir neturi didelio rysio su galutiniu projektu.

Konservatorius
Niekaip nesuprantu kokia aukštuminio pastato "Jūros vartų švyturys" paskirtis. Kam jis ten reikalingas ir kokia veikla jame planuojama ? Ant stogo arba viršutiniame aukšte būtų įrengta apžvalgos aikštelė arba kavinė su puikiu vaizdu. Puiku ir gražu. Ir visos idėjos. Bet lieka dar 20 aukštų. Tai pats paslaptingiausias statinys visame "Jūros vartų " projekte, neturintis nei idėjos nei vizijos. Manau vėl einama klaidingu keliu. Pirma bandykime pastatyti, o paskui galvosime ką su juo daryti. Blogiausiu atveju - bus galima išnuomoti ofisams. Kaip dažniausiai būna - iš visų variantų išsirenkamas blogiausias. Vėliau daug metų galvosime kaip šitą "šašą" pašalinti iš naujojo senamiesčio širdies.

Dainius
Nuomoniu issakyta ivairiu ir visos jos logiskos ir argumentuotos. Kitu valstybiu uostu tvarkymo pavyzdziai tikrai svabus sufleris sios Klaipedos teritorijos formavimo koncepcijos pasirinkimui. Svarbus ir istorijos duomenys-kaip formavosi si teritorija skirtingais laikmeciais, ar islike objektaii turi isliekamaja verte? Klaipeda unikalus Lietuvos kampelis issaugojes nors ir nedideli bet savita(galbut unikalu) urbanistini ir architekturini palikima. ISTORIJA-ji turi buti gerbtina iri jai skiriama daugiausia demesio-juk turistai atvyke i miesta pirmiausia apziuri jo pavelda.Todel labai dziugina zveju gatvej naujam gyveninui prikeliami statiniai, dabar formuojantys ISTORISKA teritorijos vaizda. Nauji stiko fasadai juros vartu ivaizdziui tikrai nekenkia: profesionaliai sujungta sena su nauja-stai kokiu principu turetu vadovautis architektai,kuriantis tolesne teritorijos raidos koncepcija. Masteliskumas - svarbus kriterijus toliau formuojant teritorijos vientisuma - reiketu ristis prie renovuojamu pastatu turio apimtimi,o ne kontrastuoti keliolika tukstanciu kv. m. komercinemis oatalpomis-siai teritorijai tai butu mirtina prasme Skaitydamas,komentarus jauciau kai kuriu zmoniu susizavejima uosto vartu-stiklinio dangoraizio-formavimo koncepcija.Dominantes gerai atrodo jei jos pastatytos vietoje.Siuo atveju kategoriskai ne-tai senamiescio teritorija,atsiradusi vertikale grubiai isireztu i Klaipedos senojo branduolio erdves.Man tai negrazu ir nelogiska.Geriausias pvz-K ir D dangoraiziai,ypac"puikiai" ilendantys i Teatro aikstes erdve................

MatasM
Taip skaitom visus komentarus ir fiksuojam ;]

Valdas
Ideja apjuosti piliaviete vandeniu super- kuo daugiau vandens ir laiveliu tuo graziau ;). Ideja del ziemos sodo irgi patiko. O del stiliaus tai manau galima statyti murinius pastatus dideliais langais. Galima ir fachverkiniu detaliu prideti. Stiklas irgi nera blogai tik nepersistenkit. Be to labai patiko vieno komentatoriaus ideja del kurio nors KU fakulteto atkelimo. Kur studentai ten gyvybe. Beje, idomu ar kas nors situos komentarus skaito ?

valentas
o kada sios statibos bus baigtos

Marius
Jokiu stiklainiu cie nereikia! Klaipedos senoji architektura grazesne. Daugiau fachverko!

VE 2006-05-22
Tartasi dėl piliavietės Praėjusį ketvirtadienį į pirmą posėdį buvo susirinkusi darbo grupė Klaipėdos piliavietės išvystymo vizijai ir koncepcijai parengti. Tai, pasak R. Taraškevičiaus, buvo lyg ir pirmas susipažinimas. Po poros savaičių grupės nariai nusprendė susirinkti dar kartą ir pristatyti jau konkrečius pasiūlymus, idėjas bei planus. Daugiausia dėmesio ketinama skirti tai piliavietės teritorijos daliai, kuri priklauso Savivaldybei, taip pat bus tariamasi, kaip suderinti planuojamus miesto ir privataus kapitalo iniciatyva jau pradėtus įgyvendinti projektus. Tokie susitikimai, sakė R. Taraškevičius, nuo šiol bus reguliarūs. Jų metu bus aptariamos iškilusios problemos, kartu ieškoma visoms piliavietės atgaivinimu suinteresuotoms grupėms priimtinų jų sprendimo būdų. Vilija ŠILINIENĖ

Paulius
Piliavietės atgaivinimas rūpi ne tik suinteresuotom grupėm, bet ir plačiai visuomenei. Ypatingai įdomios atkūrimo ir atstatymo idėjos. Ar šiais klausimais vyksta kokia nors diskusija?

Edis
Man labai patinka ideja - Dengta galerija bei žiemos sodas, super turetu atrodyti

italy
na ideja tikrai sveikintina, nes siuo metu labai truksta priejimo prie mariu Klaipedoje. cia vyksta gincai, kokius pastatus statyti:ano meto architekturos stiliaus ar modernius dangoraizius. as manau,kad butu imanoma sujungti moderna su tuometiniu architekturos stiliumi.galbut kazka rekonstruoti ar atstatyti islaikant istorine reiksme ir taip pat ikomponuoti modernius, atvirus, galbut stiklinius pastatus. kiek zinau, tikrai labai auksto dangoraizio cia tikrai nebus galima statyti, bet gal ir reiketu kazko auksto, kad butu galima grozetis atsiverianciu juros vaizdu. tam ,manau, labai gerai tiktu juros vartu svyturio ideja, jei, aisku, jis bus prieinamas kiekvienam klaipedieciui ir miesto sveciui. man asmeniskai labai patiko ziemos sodo ideja. tikrai idomu ir verta demesio. smagu,kad pagaliau bus panaudota siuo metu tikrai klaipedos uostamiescio nepuosianti vieta.o vakarais taip norisi pasivaikscioti krantine, prie kurios, deja, neimanoma prieiti.

Nerijus
Sweiki vis kolegos, ash kaip tik siuo metu rasau diplomini darba apie Klaipedos kruiziniu laivu terminala. Gal kuris galetu bent truputeli padet sawo ziniom ar patirtim apie kruiziniu laivu terminalu, ju galimybes perspektyvas ir pan. Buciau labai labai dekingas jei kas atsilieptu i mano prasyma ;) aciu is anksto.

Onsa
gal kas zino, kas bus ten, kur dabar kelto pastatai ant Danes kranto?

Gintautas
Perskaicius visu komentarus vyrauja nuomone jog dauguma noretu senovinio stiliaus, atkurtos vertes pastatu ir panasiai.. O zinote, mano nuomone visai kitokia. Esu aplankes gal apie 30-40 skirtingu pasaulio kruiziniu laivu terminalu ir saliu uostu. Mano nuomone rengiamas projektas yra nuostabus! Ziurekime i ateiti, todel kurkime nuostabias vietas, modernius pastatus, kad atvyke turistai galu gale patiketu, jog nebesame tokie atsilike ir vis dar apsiverte tarybiniais sandeliais uoste. Zmogus atvykes isvaziuos i miesta, i lankytinas vietas, o tada ir pamatys musu senesnius pastatus ir kaip Jus sakot visas vertybes. Atvyke turistai visu pirma turetu pajausti silta priemima ir isvysti grazia aplinka. Tai jam palieka didziausia ispudi ir nora sugrizti vel. O patikekit Ekvadoro purvynai, bei Kubos pasitikimai su "Bielarus" traktoriais palieka tik nora likti ta diena laive ir nekelti net kojos i lauka.

Kostas
Labai džiaugiuosi, kad bus atstatomi seni pastatai, atspindintys istorinę Klaipėdos dvasią. Manau autentiškų, senų pastatų, teritorijų restauravimas, atkūrimas ir yra esminė projekto grandis. Nauji pastatai jokiu būdu negali būti aukštuminiai - juk jie užstotų vaizdą į vandenį! Kuo daugiau žalios zonos. O tie nauji pastatai turėtų labai organiškai ir jautriai įsilieti į autentišką trapią piliavietės prieigų teritoriją. Gali būti ir stikliniai, tik ne ultramodernūs. Manau kad ir "ale" seni pastatai puikiai užpildytų ne tokias svarbias senamiesčio teritorijas, panašiai kaip Tymo kvartale Vilniuje.

ANONIMAS
as tikrai zinau kad nebus, siai teritorijai yra reglamentuotas ribotas aukstingumas, N.Torpas jau ji pagulde ant sono.......

Konservatorius
Kad dangoraižio nebus - nelabai tikiu. Kur buvo pateikta tokia oficiali informacija? Jei nebuvo - tai tik gandas. Šio puslapio organizatoriai galėtų šią informaciją patvirtinti arba paneigti.

ANONIMAS E
Kiek žinau dangoraižio nebebus, ir ačiū Dievui. Aplinkui visa piliavietę labai sugrūstas užstatymas. O dėl bendro architektūros siūlymo, tai reikėtų atstatyti ar rekonstruoti pastatus kurie turi paminklosauginę vertę kas ir bus daroma, o naujai kūriamoje architektūroje galėtų dominuoti klinkeris medis ir stiklas, na nereikia kurti dabar kas buvo kuriama anksčiau,juk dabartinė architektūra irgi kadanos taps istorine vertybe........

Konservatorius
Šio puslapio kūrėjai sukūrė WEB puslapį ir jį pamiršo. O galėjo nemokamai įdomių idėjų gauti. Tereikėjo palaikyti norinčių išsisakyti entuziazmą. O dabar, kadangi nėra su kuo diskutuoti, tai diskutuosiu pats su savim. Gal dar kas nors įsijungs. Mano manymu, Saulės aikštė suprojektuota ir vieta pasirinkta nevykusiai, be jokios romantikos. Toks įspūdis, kad ieškota vietos ant kurios negalima nei namų, nei dangoraižių statyti. Ir nuspręsta - tai padarysim aikštę. Neįsivaizduoju, kaip ji galėtų su Teatro aikšte lygintis. Iš aikštės - piliavietės nesimato. Vietovė labai atvira. Jei pūs vakarų ar šiaurės vakarų vėjas, tai nebus net kur pasislėpti. Vaizdo jokio - kažkokie angarai, dangoraižis, apartamentai su vidiniu kiemeliu į kurį negalima patekti. Prie kiemelio puikuosis užrašas - privati valda. Bendrai paėmus, visa teritorija atrodo prigrūsta pastatų. Mažai atvirų erdvių. Suoliukų tikriausiai visai nebus, nes nebus į ką žiūrėti. Toks įspūdis - kuo daugiau pastatyt, vėliau - kuo brangiau parduot. O po to, tai bus jau naujų savininkų problemos. Tai ką manot tuo klausimu?

Konservatorius
Įdomiau būtų, jei į šią diskusiją įsitrauktų kas nors iš "Jūros vartų", "Eikos" ar "Achemos". Ir pabandytų apginti savo pristatomą projektą. Dabar diskusijos vyksta į vienus vartus.

paulius
Tai istorinė vieta, todėl joje turėtų vyrauti istoriniai pastatai, juolab, kad būtent tai ir atskleistų Klaipėdos savitumą. Būtų nuostabu, jei pavyktų atstatyti pilį (manau, jog tai anksčiau ar vėliau įvyks). Joje galima įkurti ne tik ekspozicijų sales, muziejų, bet ir Klaipėdos universiteto padalinį ar dailės akademiją, kas jūros vartų aplinką ypatingai pagyvintų. Manau, kad šios vietos marinistinę dvasią labai pabrėštų atkasta pilies fosa, kurioje kurtųsi pramoginių laivų uostas. Vietos identitetą atskleisti galėtų ir archeologinių objektų , tokių kaip senojo miesto vieta ar 13a. katedros liekanų, eksponavimas. Taip pat svarbu rūpintis ir kitų vietos istorinių pastatų išsaugojimu ir atkūrimu. Naujoji statyba savo stilistika neturėtų išsiskirti iš istorinės aplinkos. Esu įsitikinęs, kad juros vartų veidą suniokotų aukštuminio biurų pastato ir kitų stiklinių ir grynai modernistinės architektūros objektų statyba.

Konservatorius
Gana įdomiai išspręstas užstatymas prie Danės upės. Taip vadinami Karlo sandėliai, ryžių malūnas,keltininko namas, Danės galerija. Manau jie sudarys vieningą kompoziciją su senamiesčiu. Nebloga turėtų būti pasivaikščiojimo vieta. Labai gerai, kad piliavietė bus apsupta vandeniu. Aš pritarčiau ir stikliniam pilies bokšto atstatymui. Deja šį klausimą sprendžia muziejus su savivaldybe. Bet matau ir trūkumų.Kad kelias pastumtas prie pilies uosto gal ir gražiau, bet kaip mašinoms važiuojančioms iš pietinės dalies pasukti į kairę, į perkėlą. Gal ten statys šalia naują šviesoforą. Nemanau, kad iki galo apgalvota. Kitas dalykas - dangoraižis. Jis visai nereikalingas. Sukels labai daug problemų ir nesikomponuos su senamiesčio architektūra. Jei viršutiniame aukšte bus restoranas ar kavinė. Puiku. Gražu. Malonu. Bet žemiau bus ofisai. Penkiasdešimt ofisų, 200 automobilių. Kur jiems aikštelė? Ar padarys ten didelę automobilių aikštelę kaip prie Akropolio. Ar galės statyti bet kur visoje piliavietės teritorijoje?. Po žeme automobilių aikštelės įrengti negalima. Vanduo. Įsivaizduokite, sėdite pie Danės krantinės grožitės aplinka. O vadybininkai iš dangoraižio tik zuja su automobiliais pirmyn į piliavietę po to atgal. Po to vėl pirmyn. Paskęsime išmetamosiose dujose. Niekas ten neis. Turistus atplaukusius kruiziniais laivais nustebinsim netvarkingai sustatytų automobilių gausa. Manau visi pastatai turi būti iki 3 aukštų. Kad matytusi arba Kuršių Nerija, Danė arba piliavietė. Pirmas aukštas - parduotuvėlės, kavinės, užkandinės, suvenyrai. 2 ir 3 - gyvenamieji. Jokių ofisų, jokių firmų. Viskas poilsiui ir turistams.

Gintaras
Itariu, kad Egidijus - mano pusbrolis architektas, tačiau Klaipėdai reikia atsidaryti ir į jūrą. Beje, vokiečiai medinių konstrukcijų palaikomą mūrą vadina ,,fachwerk". Reikia visokių pastatų, bet bendras kompozicinis - urbanistinis - architektoninis vaizdas irgi svarbus. Klaipėda dar neturi panoramos ir vienintelė galimybė ją gauti yra iš jūros. Pasižiūrėkite į Mies Van der Rohe inspiruota Čikagos panoramą. Čikagoje daug vėjų, būna ir pakankamai šalta, Mičigano ežeras vos ne Baltijos mastelių, tačiau nauji aukštaūgiai pastatai sėkmingai susidoroja su tuo. Panašus pavyzdys ,,LINAS" Palangoje - techniškai gal ne visai, bet idėjiškai - Taip. => ne stichiškai priėjus prie miesto vaizdo, jį galima formuoti protingai suglaudinant praeitį, dabartį ir ateitį. Ačiū!

Vita
Mano manymu, tik fachverkinio stiliaus pastatai: tai taip tipiska Klaipedai. Dangoraiziais nieko nenustebinsi: turistai iesko savitumo. Stiklo/metalo konstrukcijos atrodo ispudingai, taciau ar tikrai jos tinka Klaipedai, be to, tokiu pastatu pilna visur. Vilnieciai labai dziaugiasi Konstitucijos pr. (zinoma, daug graziau uz tai, kas buvo), taciau susimasciau, kai isgirdau belgu verslininko nuomone: gadinate miesta, brangieji, juk tokiu stikliniu verslo centru pilna bet kurioje pasaulio sostineje. tad irJuros vartuose noretusi islaikyti tradicijas, pabrezti istorini Klaipedos veida.

Arturas
Pritariu Alex`ui. Reiketu ir senovinio stiliaus ir nauju, moderniu pastatu. Kas is dabartinio projekto nepatinka, tai uzstatymo tankis. Butu galima zymiai geriau isnaudoti tokia zeme, ypac palei Pilies g.

Alex
Mano manymu, turetu vyrauti ivairaus ir fachverkinio stiliaus, ir nauji modernus pastatai. Manau, ispudingai atrodytu ir daingoraizis, kurio deka turistai atplaukiantys i miesta suprastu,jog Klaipeda ne vien tik nedidelis turistinis miestelis, bet modernus,patrauklus miestais.

Asta
sveiki, isreiskiu su malonumu mano nuomone. Daugiauksciai sioje vietoje, mano manymu, nelabai dera. Bet ir farktverkinio (atleskit uz klaida) tipo namai nera estetiskai patrauklus. Galima butu statyti patrauklius ca 4-5 auktu namus su sviesiu pasteliniu spalvu sienomis, panaudojant pakankamai placiai stiklo elementus (konstrukzija atrodo labai lengva ir moderni) ir terazomis kur dera. Nuosirdziausi linkejimai igyvendinant nuostabu projekta.

emilija
ar stikliniai ar senovinio stiliaus, kad tik nebutu tu bjauriu sovietiniu sandeliu!

Saule
Sutinku su Egidijum. Visiskas svetimkunis, uzgoziantis visa dvasia. O fraze 'sugrazinti miestui senamiescio dali' siuo atveju skamba daugiau nei juokingai. Ne visur viskas tinka, kas madinga...

Egidijus
Ar sios diskusijos deka gali kas nors pasikeisti? Senoji miesto dvasia atejunu pastangomis (tame tarpe ir musu - lietuviu) naikinama prisidengiant graziomis vizijomis. Vienareiksmiskai - norint "atkurti" - reikia statyt tokius pastatus kurie cia atrodytu kaip buve - pasiziurekit i Danciga, Hamburga, Kyli... Taip fachtverkas. Kada baigsim demonstruoti savo provincialuma melsdamiesi dangoraiziams? Suprantama, kad daugeliui stiklo ir metalo derinys dar naujiena ir modernumo simbolis - taciau nebukim juokingi ir nejuokinkim pasaulio. Sioj vietoj tai visiskai nedera.

remis
As manyciau, kad danes krantine turetu buti senojo stiliaus, piliaviete ir likusi dalis daugiau naujo architekturinio stiliaus: medzio, stiklo, metalo ir t.t. bet ideja tai labai gera. klausimas tik toks, kaip bus issprestas angaro estetinis vaizdas?