“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
 
2005 10 11
Kokią Klaipėdą norėtumėte matyti po 10 metų?
Ar Klaipėda pagarsės kaip pramogų ir laisvalaikio prie jūros centras, ar tiktai kaip stotelė pakeliui į Neringą ar Palangą? Ar pamarys liks atitvertas gamyklų tvoromis, ar taps pasivaikščiojimų pakrante? Gal norėtumėte daugiau erdvių pėstėsiems, išplėtotos viešojo transporto infrastruktūros? Norėtumėte daugiau pramogų, parduotuvių, miesto šurmulio?
paulius
Klaipėdai labiausiai vertėtų susirūpinti istoriniu miesto įvaizdžiu. Iš senamiesčio belikę tik pabirę fragmentai, vos bepastebimi stagnacinių rajonų apsuptyje, juolab, kai šalia dygsta brutalūs dangoraižiai ir kitokios stikladėžės. O prarasti žymiausi pastatai, puošę Danės krantinę, bažnyčios, pilis ir ištisi senamiesčio kvartalai. Nebent atkuriant šiuos praradimus, Klaipėda susigražintų patrauklaus ir savito miesto veidą.

Arturas
Si projekta reiketu igyvendinti zymiai greiciau nei per 10 metu. As nesuprantu kodel taip delsiama? Nes kol tokiu greiciu keisis senamiestis, tai po 10 metu as manau nelabai kas ir skirsis.