“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
 
2005 10 11
Ar verta atstatyti Klaipėdos pilį?
Kokiu keliu turėtų eiti Klaipėda? Užkonservuoti pilies liekanas, ar pilį atstatyti? Galbūt statyti naujus modernius pastatus? Ką tuose pastatuose įkurdinti? Viešbutį, muziejų, renginių centrą, pramogų kompleksą?
vln
Ir dar prideti norejau ir jeigu kas nors galetu uosta klaipedos perkelti kur nors toliau ar kaip ir atstatyti sena arba atvirkscia sena atstatyti kur nors atokiau. !!

vln
butu labai gerai jeigu kas nors atstatytu senaji ir tt. o dabar tai ten nieko nebera like net gaila darosi kaip paziuri kaip grazu buvo lyg sveicarija ar kaip rojus o dabar nieko nera islike deja.. tikiuosi jum pavyks kaska atstatyti jeigu kas nors manes mano nuomones klaustu as daug galeciau patarti. .

Ovi
As manau kad Klaipedos pilis turetu buti atstatyta ir taip pat ir visas senamiestis Lenkai atstate visa savodanzig(gdansk) miesta ir jis yra dabar pats graziausiais visoje lenkijoje.Kas is tu dangoraiziu ju ateitija ir taip pilna bus uzsenieciai vaziuoja ziureti i senamiesti o ne dangoraizius jie ten vestiek geresniu turi.Butu labai gerai jeigu pavyktu atstatyti visa senamiesti koks jis buvo kaip paziuri i nuotraukas pries 65 metus kaip ten buvo grazu ir dabar kaip tuscia.Butu pasaka jeigu pavyktu atstatyti prieplauka.Tikiuosi isklausysit mano nuomones.

Renis
JOKIŲ STIKLINIŲ BOKŠTŲ NEREIKIA JAU IR TAIP APLINK LABAI DAUG STIKLO

Renis
Tai žinoma, kad reikia atkurti penkiabokštę pilį juk medžiagos yra išlikę ir netgi yra piliavieteij planai , kur rodo netgi per kompiuterį kokia ji buvo.

Dainius
Manau atkurti pilies buvusi kontura reiketu,bet........tai privalu padaryti ijungiant siuolaikines medziagas fasadinej israiskoj....Nereikia stengtis pili atstatyti tokia kokia ji buvo XVI a.Vis tiek nera islike tiek daug medziagos kad sis sumanymas butu igyvendintas.....tai butu toks pat "AUTENTAS" kaip ir valdovu rumai Vilniuj.

Valdas
Visai grazu butu vel tureti pili, jei uztenka informacijos ja atkurti. Bet skamba brangokai ir grandioziskai, uztektu ir boksto (pageidautina murinio) kad butu kazkoks akcentas ir neiseitu dar vienas neaiskios paskirties Jono Kalnelis. O pacioj piliavietej padaryt grazia aikste (tinkancia Pilies Jazz surengti ;) ). Manau koks fontanelis ir/ar skulpturu ekspozicija taipogi nepamaisytu.

Egidijus
Is issakytu nuomoniu - artimiausia Manto nuomone... Atstatyti pili pilnai, kas joje bus - jau kita kalba...

mantas
reiketu atstatyti ne tik pili, bet ir miesto rotuse, baznycias, paminkla karaliui vilhelmui ir visus tuos pastatus, kurie simbolizavo simtamete miesto istorija.

paulius
Pilį reikėtų atstatyti ir manau , kad tai kada nors įvyks, nes medžiagos atstatymui pakanka. Pilis taptų pagrindiniu ir patraukliausiu miesto urbanistiniu akcentu, o taip pat savitu istorinio įvaizdžio simboliu, dėl kurio Klaipėda taptų įdomesnė ne tik mums patiems, bet ir atvykėliams. Šiuo atveju nesvarbu, kas joje įsikurs - ar muziejus ar aukštoji mokykla,- svarbu, kad pats sumanymas būtų nuosekliai ir kokybiškai įgyvendintas. Tokiu pžiūriu stiklinio bokšto idėja yra gana paviršutiniška, nes ja neįvertnama paties atkūrimo ar atstatymo prasmė, kuomet kuriamas ne naujas pastatas arba seno ir naujo hibridas, bet kai siekiama pakartoti išimtinai kas buvo, istorijai suteikiant naują būtį dabartyje.

Konservatorius
Pritarčiau kažkada išsakytai Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus Jono Genio nuomonei, kad pilies bokštą reikėtų atstatyti tokio aukščio koks buvo, tik stiklinį ar kažkaip panašiai. Bokštas matytusi iš toli. Iš karto visi matytų kur yra piliavietė. Būtų geras traukos akcentas. O tas dangoraižis "Jūros švyturys" tik užgožtų piliavietę. Iš vis - jam čia ne vieta. Jį reikia statyti kur nors Baltijos prospekte ar šalia Gandrališkių. Reikia, kad vaikščiodamas šia teritorija matytum arba pilį, arba vandenį. Gerai būtų, kad šalia piliavietės įrengtų kažką panašaus į vasaros estradą. Toli ieškoti pavyzdžių nereikia. Latvijoje visur prie pilių arba pilių liekanų įrengtos atviros estrados. Labai efektingai atrodo. Sėdi, klausaisi muzikos po atviru dangumi, o viskas vyksta dar piliavietės fone. Tikrai gražu.

Arturas
Pili atstatyti tikrai reiketu. Taip butu galima pritraukt zymiai daugiau turistu ir pats projektas savaime taptu idomesnis. O ka ten ikurti, viesbuti, muzieju ar dar ka, manau, ne taip jau ir svarbu.