“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
Muziejus
“Jūros vartų” kaimynystėje įsikūręs Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Pilies filialas yra vienas iš įdomiausių Klaipėdos objektų. Taip pat tai tradicinė oficialių miesto renginių vieta – čia prasideda Pilies džiazo festivaliai, per miesto ir valstybines šventes piliavietėje visada iškeliama Klaipėdos vėliava, muziejaus poternose vyksta merų inauguracijos, nusipelniusioms asmenybėms suteikiami Magistrų ir Garbės piliečių titulai. Ypač vasarą Pilies muziejaus prieigose vyksta daugybė įvairiausio pobūdžio renginių:  nuo senovinių automobilių parodų iki modernaus meno festivalių.
 
Pilies muziejus įsikūręs po žemės pylimu – bastionu esančioje princo Frydricho poternoje, kurioje XVII a. buvo laikoma artilerija. Muziejaus ekspozicija supažindina lankytojus su Klaipėdos pilies ir miesto raida XIII – XVII a. Ateityje muziejų planuojama plėsti. Galbūt bus atrestauruotos likusios dvi poternos, arba jų liekanos bus užkonservuotos moderniame muziejuje.
(Daugiau informacijos galite rasti: http://www.mlimuziejus.lt/3/33/334/334.htm)