“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
Danės galerija
Danės galerija – tai „Jūros vartų“ dalis, besidriekianti palei Danės upės krantinę. Ji prasideda Keltininko namu, esačiu šalia sukamo tiltelio, apima Ryžių malūno, Jachtklubo pastatus bei baigiasi vakarinėje dalyje esančiu Kruizų terminalu. Minėti trys pastatai jau rekonstruoti, o juose įrengti du jaukūs viešbučiai, trys restoranai bei jachtklubas. Lygiagrečiai Danės upei planuojama suformuoti neaukštų pastatų grupę, kuriuose įsikurtų įvairiausi restoranai, barai, kavinės, naktiniai klubai. Danės krantine nutiestas pėsčiųjų takas, išraiškingi žibintai, šalimais išsidėstę lauko kavinės ir vandenyje plūduriuojantys burlaiviai – visa tai turėtų tapti viena jaukiausių ir patraukliausių vietų Klaipėdos mieste. Tai turėtų tapti vieta, kurioje galima būtų įsimylėti...
Galerijos smaigalyje – Kruizinių laivų terminalas. Iš kitos pusės - pilies kanalas bei pramoginių laivų uostas. Visa tai – miestą reprezentuojantys, svečius ir turistus sutinkantys „Jūros vartai“.
Įvyko AB „Klaipėdos laivų remontas“ ir Lietuvos architektų sąjungos paskelbtas atviras „Danės galerijos“ architektūrinis konkursas. 
Iš viso konkursui buvo pateikti 6 architektų darbai. 
 
Konkursui pateiktus „Danės galerijos“ projektus galite atsisiųsti spausdami čia.
I-oji vieta - projektas Nr.5
II-oji vieta - projektas Nr.1
III-oji vieta - projektas Nr.4