“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
Projekto etapai
Planuojama, kad „Jūros vartų“ projekto realizavimas užtruks daugiau nei 10 metų. Architektūrinę vertę turinčių pastatų rekonstrukcija, naujų statinių statyba, gatvių, inžinerinių tinklų tiesimas pareikalaus apie 750 mln. litų.
 
Su kiekvienais metais “Jūros vartų” teritorija keičiasi. Į pirmųjų trijų kultūrinę vertę turinčių pastatų projektavimo ir atstatymo darbus investuota 15 mln. litų. Rekonstruoti trys vadinamosios Danės galerijos pastatai. Juose įsikūrė viešbutis „Old Port“, kurį jau pamėgo klaipėdiečiai ir uostamiesčio svečiai. Veikia restoranai bei jachtklubas. Toliau numatyta plėsti Danės galerijos projektą statant prekybos, visuomeninės paskirties ir poilsiui skirtus statinius.
 
Ateityje teritorija bus tvarkoma ir atnaujinama nuo Danės upės tolstant pietų kryptimi. Teritorijoje tarp Pilies uosto, Kruizų terminalo ir Danės upės turėtų iškilti viešbutis bei šiuolaikinis biurų centras, netoliese, jaukus gyvenamųjų namų kvartalas. Galiausiai vietoj dabartinių „Klaipėdos laivų remonto“ gamybinių cechų iškils didžiausias Lietuvoje stiklu dengtas žiemos sodas su prekybos pasažu bei gyvenamaisiais apartamentais viršutiniuose aukštuose. Išskiriami 3 pagrindiniai „Jūros vartų“ etapai:
 
I etapas
Danės galerija – pramogos ir verslas. Pastatų eilė vienoje vertingiausių teritorijos vietų palei Danės krantinę, kur bus įrengti du viešbučiai, keliolika aukšto lygio restoranų bei patalpos reprezentaciniams įmonių biurams.
 
II etapas
Apartamentai su vidiniu kiemu – poilsis ir prestižas. Tai bus vienas solidžiausių ir unikaliausių apartamentų kvartalų visoje Lietuvoje. Čia įsikūrę gyventojai po karštos dienos pliaže ar po pasivažinėjimo motoriniu kateriu galės atsipūsti, besigrožėdami atsiveriančia panorama į marias.
 
III etapas
Žiemos sodo pasažas – prekyba ir gamta. Piečiausiai besidriekiančią teritoriją planuojama paversti prekybiniu pasažu su žiemos sodu. Virš prekybai skirtų patalpų iškils biurų pastatai, taip pat apartamentai su vaizdu į Klaipėdos piliavietę bei Pilies uostą.