“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
Mylėk, tikėk ir lauk
JURGA, PETRONYTĖ,  Dienraštis "Vakarų ekspresas" www.ve.lt
2007m. liepos 13d.
XIV Klaipėdos pilies džiazo festivalio atidarymo metu Kruizinių laivų terminale atidengta skulptūrinė kompozicija "Vaikystės svajonė" - ant akmens pasilypėjęs, kepuraite mojantis berniukas su šuniuku.
Skulptūrą sukūrė architektas Vytautas Paulionis ir skulptorius Svajūnas Jurkus. Tai jau trečioji jų skulptūra, puošianti Klaipėdą. Senamiestyje, netoli Turgaus aikštės, dailininkai ant postamento pastatė bronzinį šunį sargą, prie džiazo klubo "Kurpiai" patupdė sėkmę nešantį bronzinį peliuką. Greitu laiku Klaipėdos senamiestyje atsiras ir dar vienas šių menininkų kūrinys - kaminkrėtys ant "Žvejų" baro stogo.
Norėdami pažadinti tradiciją, dailininkai skulptūrą "prakalbino": visi trokštantys sulaukti noro išsipildymo, kaip vaikystėje, turės drauge su skulptūros berniūkščiu pamojuoti praplaukiančiam laivui ir tyliai ištart užkalbėjimą, kurį, žaismingai primynęs letena, saugo šuo: "Mylėk, tikėk ir lauk".
Ceremonijai pasibaigus, jos vedėja aktorė Regina Šaltenytė visiems klaipėdiečiams davė užduotį sugalvoti skulptūros herojams - berniukui ir šuniukui - vardus bei sukurti legendą, pasakojimą apie šią skulptūrą.