“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
UAB ”Eika” ir AB ”Achema” Klaipėdoje investuoja 13 mln. litų
Bend­ro­vių “Ei­ka” ir “Achema” su­da­ry­tas kon­sor­ciu­mas UAB “Jū­ros var­tai” yra įsi­pa­rei­go­jęs į AB „Klaipėdos laivų remonto“ plėt­rą per penkerius me­tus in­ves­tuo­ti 30 mln. li­tų.
 
Vykdant privatizavimo sutarties įsipareigojimus, balandžio 6 dieną skelbiama oficiali teritorijos darbų ir pastatų rekonstrukcijos pradžia. Tai pirmieji “Jūros vartų” projekto darbai, kuriais pradedamas gamybinės AB “Klaipėdos laivų remontas” teritorijos pavertimas vientisa pramogine, atvira klaipėdiečiams ir miesto svečiams erdve.
 
“Mūsų tikslai – grąžinti klaipėdiečiams ir miesto svečiams priėjimą prie Kuršių marių, atstatyti istorinius pastatus, kad jie taptų Klaipėdos simboliais ir sukurti čia tokią erdvę, kur visiems būtų malonu leisti laiką – dirbti, gyventi, pramogauti”, - sakė AB “Klaipėdos laivų remontas” valdybos narys ir UAB ”Eika” direktorius Robertas Dargis.
 
Trijų istorinių Klaipėdos pastatų - ryžių malūno, keltininko namo ir jachtklubo – rekonstrukcija yra pirmas matomas žingsnis “Jūros vartų” projekte. Šio etapo įgyvendinimui yra skirta 13 mln. litų. Atnaujintuose pastatuose įsikurs 2 viešbučiai, 4 restoranai bei jachtų aptarnavimo centras.
 
Tiek ryžių malūnas, tiek kiti pastatai bus rekonstruojami, remiantis istoriniais šaltiniais. „Ryžių malūnas buvo gausiai fotografuojamas, kadaise tai buvo viena gražiausių Klaipėdos vietų“,- sakė projekto autoriai Saulius ir Snieguolė Stripiniai. Dabar jis bus atstatytas autentiško dydžio ir proporcijų, su nuotraukose fiksuotu fachverko piešiniu.
 
Pasak projekto vykdytojų, pasigrožėti atgimusia Danės upės krantine ir pramogauti čia įsikursiančiose kavinėse bei restoranuose klaipėdiečiai galės jau kitą vasarą.
 
Pagal miesto bendruomenės bei valdžios palankiai įvertintą teritorijos pertvarkymo viziją AB ”Klaipėdos laivų remonto” teritorijoje ketinama įrengti visuomeninės paskirties aikštes, pastatyti biurų bei gyvenamųjų namų kvartalus, atkurti Klaipėdos piliavietės istorinį pavidalą. ”Jūros vartų” projekto įgyvendinimas gali kainuoti apie 350 mln. litų.
 
 
AB “Klaipėdos laivų remontas”