“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
2007m. regata
Klaipėdoje daugėja jachtų
Koncerno "Achemos grupė" pranešimas žiniasklaidai 2007m. gruodžio 17d.
 
AB „Klaipėdos laivų remontas“ operuojamame Pilies jachtų uoste šiemet apsilankė daugiau nei 410 iš užsienio valstybių atplaukusių jachtų.  Tai 10 proc. daugiau nei per turistinį sezoną pernai, kai uoste priimta beveik 380 svečių jachtų.
 
„Dažniausiai tai iš Vokietijos, Lenkijos ir kitų Baltijos jūros regiono šalių atplaukę buriuotojai, - teigia AB „Klaipėdos laivų remontas“ generalinis direktorius Alvydas Butkus. -  Tiesa, tenka apgailestauti, kad Klaipėda kol kas yra tik tarpinė stotelė tarp Lenkijos ir Latvijos uostų, pelniusių didesnį užsieniečių susidomėjimą“.
Pilies jachtų uoste daugėja ir nuolatinių vietos klientų, čią laikančių  nuo 5 iki 15 m ilgio laivus. Pernai jų būta 150, šiemet – jau 200. Jachtos sudaro beveik 40 proc. visų vietos klientų laivų.
 
„Klaipėdos laivų remonto“ Pilies jachtų uostas yra įsikūręs pačiame uostamiesčio centre, greta piliavietės ir senamiesčio. Vasaros pabaigoje Klaipėdos miesto savivaldybės užsakymu pradėta uosto rekonstrukcija, kurios metu bus pastatytos naujos krantinės, įrengti mediniai švartavimosi tilteliai, sudarytos geresnės sąlygos atplaukusiems laivams ir jachtoms prisijungti prie vandentiekio, elektros tinklų, interneto.
 
Beje, šiemet „Klaipėdos laivų remontas“ rekonstruotame XVIII a. pastate atidarė pirmąjį Lietuvoje europos standartus atitinkantį jachtų aptarnavimo centrą, kuriame veikia jūrininkų poreikiams pritaikyti dušai, savitarnos skalbykla, nemokamas interneto ryšys. Čia taip pat įsikūrė laivybos reikmenų parduotuvė, kreiserinio buriavimo mokykla ir picerija.
 
***
Koncernas "Achemos grupė”, įkurtas 2001 metais, šiuo metu valdo per trisdešimt Lietuvoje ir užsienyje  dirbančių įvairių sričių įmonių, tarp kurių yra tokie Lietuvos ūkio gigantai kaip “Achema”, azoto trąšų ir pramoninių chemijos produktų gamintoja  bei Klaipėdos jūrų krovinių kompanija “Klasco”.
"Achemos grupė" - vienas iš Lietuvos verslo lyderių. 2006 – aisiais visų Koncerno įmonių apyvarta siekė 2,56 mlrd. Lt. Koncerno produkcija pasiekia Europos Sąjungos, Amerikos, Azijos, Afrikos šalis; “Achemos grupėje” dirba daugiau nei 5 000 darbuotojų. Apie koncerną plačiau www.achemosgrupe.lt
 
Papildoma informacija:
Virginija Dunauskienė
Mob.: 8 698 77057
Albertas Barauskas
Mob.: 8 620 63042