“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
Klaipėda sostinėje pristatė investicinius projektus
Martynas Vainorius, Dienraštis “Vakarų Ekspresas” (www.ve.lt)
2005 m. Spalio 8 d.
 
Kanus sužavėjęs Klaipėdos miesto maketas su investiciniais ateities projektais šiuo metu eksponuojamas Lietuvos parodų centre "Litexpo" vykstančioje parodoje "Miestas 2005".
 
Bene didžiausiame šios parodos stende, kaip ir šį pavasarį vykusioje tarptautinės Kanų nekilnojamojo turto parodoje MIPIM, uostamiestis savo ateities investicinius projektus pristato kartu su Vilniaus bei Kauno savivaldybėmis.
 
"Litexpo" direktorius Aloyzas Tarvydas pasidžiaugė, kad šiemet, jau ketvirtojoje nekilnojamojo turto, investicijų, municipalinio ūkio, miesto infrastruktūros, pastatų techninės įrangos parodoje šalies savivaldybių atstovai dalyvauja labai aktyviai.
 
"Turiu pripažinti, kad Klaipėdos pristatomas maketas atrodo bene patraukliausiai ir įspūdingiausiai", - "Vakarų ekspresui" teigė A. Tarvydas.
 
Ketvirtadienį parodos atidarymo metu pristatydamas Klaipėdos plėtros planus uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius svarbiausia investicija įvardijo piliavietės teritorijos ir šalia jos esančio jachtų uostelio bei Danės krantinės sutvarkymo projektus.
 
"Šie projektai yra svarbūs ne tik Klaipėdai, bet ir Lietuvai, kaip jūrinei valstybei", - sakė R. Taraškevičius.
 
Žinia, piliavietės teritorijos sutvarkymu, jos pavertimu poilsio ir pramogų zona rūpinasi čia įsikūrusią AB "Klaipėdos laivų remontas" privatizavęs bendrovių "Achema" ir "Eika" sukurtas konsorciumas "Jūros vartai". Klaipėdos savivaldybė savo ruožtu yra pateikusi paraišką Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramai gauti. Ja būtų finansuojamos naujos jachtų ir mažųjų laivų prieplaukos uostamiesčio piliavietėje statybos.
 
Savivaldybė projekto įgyvendinimui prašo 30,849 mln. litų ES paramos ir dar apie 3 mln. litų yra pasiryžusi investuoti pati. Uostamiesčio meras patikino, kad sprendimas dėl paramos skyrimo turėtų būti priimtas iki šių metų pabaigos. Beveik neabejojama, kad jis bus teigiamas ir jachtų uostelis bus įrengtas per dvejus metus - bus sutvarkyta Danės krantinė, įrengtos reikalavimus atitinkančios jachtų švartavimosi vietos, atvesta elektra ir kitos komunikacijos, pastatyti mažųjų laivų saugojimo sandėliai ir kiti objektai.
 
Parodos "Miestas 2005" lankytojams taip pat buvo pristatytas Kopgalyje, šalia Lietuvos jūrų muziejaus, planuojamas jūros teikiamų pramogų, poilsio ir sveikatingumo paslaugų kompleksas, Jono kalnelio ir buvusio tabako fabriko teritorijoje planuojamas įkurdinti vadinamasis Kultūros fabrikas, 50 kilometrų ilgio palei pajūrį iki Šventosios nusidrieksianti tramvajaus linija ir kiti investiciniai projektai.