“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
TOLIAU. Po dvejus metus užtrukusio specialiojo plano rengimo bus galima žengti naują žingsnį
"Jūros vartuose dangoraižių nebebus"
GIEDRĖ NORVILAITĖ, Dienraštis "Vakarų ekspresas" www.ve.lt
2008m. vasario 27d.
 
Iki dvejų metų nusitęsęs Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso Žvejų g. 12 nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo plano rengimas neleido teritorijoje planuoti statybų. Šiuo metu specialusis planas jau baigiamas - jį dar turėtų patvirtinti kultūros ministras.
 
Pasak "Klaipėdos laivų remonto" generalinio direktoriaus Alvydo Butkaus, trys pastatai - keltininko namelis, ryžių malūnas ir karališkasis sandėlys, kuriame įsikūrė jachtklubas - buvo rekonstruojami pagal seną detalųjį planą. Tolesniam projekto "Jūros vartai" etapui jau buvo reikalingas specialusis planas, kurį patvirtinus bus galima rengti naujus detaliuosius.
 
Anot A. Butkaus, buvo ilga diskusija dėl šioje teritorijoje iškilsiančių pastatų aukščio. Nuspręsta, jog dangoraižių čia nebus - nauji pastatai galės būti ne didesni nei šešių aukštų, kad neužstotų pačios piliavietės.
 
Esami kultūros paveldo objektai - P. Lindenau gamyklos slipas ir elingas, liejyklos baras bei kiti - turės būti išsaugoti. Griauti numatoma tik sovietinių laikų gamybos cechus.
 
Įgyvendinus visą į kelis etapus suskirstytą "Jūros vartų" projektą buvusi uždara laivų remonto įmonės teritorija turėtų tapti nauja uostamiesčio erdve su viešbučiais, kavinėmis, paslaugų centrais bei gyvenamaisiais namais.