“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
Jau rekonstruoti trys pastatai
„Jūros vartų“ projektas stumiamas į priekį
EGLĖ KASPERAVIČIŪTĖ, Dienraštis "Klaipėda", www.klaipėda.lt
2008m. kovo 5d.
Lauks pasiūlymų iš kaimynų
Konkurso nugalėtojai paaiškės šių metų gegužę. „Klaipėdos laivų remonto“ generalinis direktorius Alvydas Butkus neslėpė, kad konkurso sąlygos bus pateiktos ir architektams iš kitų šalių: latviams, estams, danams, švedams. „Jūros vartais“ labai susidomėjo ir kaimynai latviai.
Visi siūlymai bus pristatomi klaipėdiečiams gegužės mėnesio pradžioje keltininko namelyje.
„Priėjimas prie marių, Klaipėdos pilis – uostamiesčio gyventojams labai svarbi teritorija, todėl mes norime, kad klaipėdiečiai pareikštų savo nuomonę ir nenusiviltų šiuo projektu“, – kalbėjo „Klaipėdos laivų remonto“ projekto vadovė Eglė Valiukienė.
Planas pristatytas
Pirmas „Jūros vartų“ etapas jau pradėtas įgyvendinti. Atstatyti trys pastatai: buvęs ryžių malūnas, keltininko namelis ir jachtklubas. Jie buvo statomi pagal seną detalųjį planą. Toliau projektui plėtoti reikia specialiojo plano. Jis praeitą savaitę buvo pristatytas Klaipėdos miesto savivaldybei. Galutinis žodis tvirtinant planą teks kultūros ministrui. Pagal specialųjį bus parengtas detalusis planas ir jau kitais metais turėtų prasidėti statybos.
A.Butkus tikino, kad pačioje Klaipėdos širdyje tikrai neiškils aukšti pastatai, kaip buvo numatyta pirmuose „Jūros vartų“ maketuose. „Danės galerijos“ statinių aukštis neviršys 20 metrų, o bendras pastatų plotas bus 40 tūkst. kv. metrų. Esami kultūros paveldo objektai – P.Lindenau gamyklos slipas ir elingas, liejyklos baras – bus išsaugoti. Griauti numatoma tik sovietinių laikų gamybos cechus.
Iškils naujas pastatas
Projekto vykdytoja bendrovė „Klaipėdos laivų remontas“ elingą įsivaizduoja uždengtą ir pritaikytą miestiečių poreikiams. A.Butkus nenorėjo daugiau kalbėti apie konkrečias elingo atstatymo detales, nes dabar laukiama, ką pasiūlys architektai.
Netoli Danės upės turėtų iškilti naujas pastatas, kuriame įsikurs kavinių, parduotuvių, biurų, viešbutis.
Į „Danės galerijos“ pastatų kompleksą ketinama investuoti apie 170 mln. litų.
Antruoju „Jūros vartų“ etapu paaiškės, kaip bus tvarkoma Klaipėdos pilis. Planuojama atnaujinti pilies apsauginį griovį, kurį dabar tiria archeologai. Tačiau kol kas apie šią klaipėdiečiams brangią vietą diskutuojama atsargiai.