“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
Į teritorijos plėtrą investuos 400 mln. litų
Lina Narbutaitė, Dienraštis “Vakarų Ekspresas” - ELTOS informacija (www.ve.lt)
2005 m. Rugpjūčio 30 d.
 
Bendrovė "Jūros vartai" į gamyklos "Klaipėdos laivų remontas" (KLR) valdomą teritoriją planuoja investuoti per 400 mln. litų, iš jų 9 mln. litų - šiemet.
 
Šiuo metu projektuojami ir netrukus bus pradėti renovuoti kairiajame Danės upės krante stovintys pastatai.
 
Įgyvendinus "Jūros vartų", kuriuos įsteigė viena didžiausių Lietuvos statybos ir nekilnojamojo turto plėtros bendrovių "Eika" ir bendrovė "Achema", projektą, KLR gamyklos teritorija pavirs prekybos ir pramogų-rekreacine zona.
 
Teritorijos plėtros planuose yra numatyta nugriauti gamybinius, tačiau atkurti ir restauruoti išliekamąją vertę turinčius pastatus, grąžinant miestui piliavietę ir atveriant miesto vartus į jūrą.
 
Šioje teritorijoje įsikurs įvairios viešojo maitinimo įstaigos, klubai, pramogų centrai, parduotuvėlės, iškils modernus verslo centras ir šiuolaikiškas muziejus, bus pastatyta jauki gyvenvietė.
 
Projektą "Jūros vartai", kuris bus pradėtas įgyvendinti trečiąjį šių metų ketvirtį, numatoma užbaigti 2015 metais. Projektas bus įgyvendinamas trimis etapais, iš kurių pirmasis pavadintas "Danės galerija". Danės upės krantinės teritorijoje įsikurs kavinės, restoranai su terasomis, smulkios suvenyrų parduotuvėlės, jūrinių prekių parduotuvės ir jaukus viešbutis. Čia švartuosis ir "Smiltynės perkėlos" keltai. Danės galerijos smaigalyje bus Kruizinių laivų terminalas, greta - pilies kanalas bei pramoginių laivų uostas. "Danės galerijos" projektą planuojama baigti kitąmet. Šiuo metu "Jūros vartai" jau derisi su įmonėmis dėl patalpų nuomos.