“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
Duris atvėrė pirmasis
Į Klaipėdą atplaukiančias pramoginių laivų įgulas nuo šiol sutiks pirmasis Lietuvoje europinių standartų jachtklubas, įsikūręs „Klaipėdos laivų remonto“ gamyklos teritorijoje. Jame jau veikia Pilies jachtų uosto aptarnavimo centras ir uosto registratūra yra nemokamas interneto ryšys, jūrininkų poreikiams pritaikyti dušai ir savitarnos skalbykla.
 
Savaitę prieš Jūros šventę duris atversiantis restoranas-picerija „Kakadu“ taps paskutiniuoju dvejus metus trukusio darbo akcentu. Šiame jūrą primenančio dizaino restorane veiks ir lauko kavinė, ir atskiras vaikų žaidimų kampelis. Restorano savininkų brolių Gedimino ir Vytauto Juškų aiškinimu, patiekalai čia bus orientuoti ne į lietuvišką, o į europinę virtuvę, nes „užsieniečiai dažniausiai svetur ieško tokio maisto, prie kurio yra pratęs namuose“.
 
Jachtų klubas – pirmasis bendrovių „Eika” ir  „Achema” konsorciumo „Jūros vartai“ statinys atvėręs duris visuomenei. Rekonstruojant šį XVIII amžiaus architektūros paminklą, buvo išsaugoti dauguma išlikusių autentiškų pastato elementų ir jo fasadas, o restauruoti autentiški balkiai buvo įntegruoti į modernius biuro pastatų ir restorano interjerus. 
 
Tikimasi, jog geresnės jachtų aptarnavimo centro sąlygos į Pilies uostą, pernai aptarnavusį per 350 laivų, privilios ir daugiau svečių. Pasak Pilies jachtų uosto kapitono Kastyčio Bartusevičiaus, uoste kasdien apsilanko bent šeši laivai, tradiciškai atplaukę iš Vokietijos, Lenkijos ir kitų Baltijos jūros šalių, o retsykiais užsuka net ir jūros neturinčių valstybių – airių ir šveicarų jūrininkai.
 
Vėlyvą liepos 26-osios naktį Pilies jachtų uoste finišuos regata „Baltic Sprint Cup“, kurioje dalyvaus trisdešimt jachtų, o jau kitos dienos rytą čia startuos kita – „Baltic Sail“ regata, kurioje dalyvaus aštuoni didesni – iki penkiasdešimties metrų ilgio – laivai.      
 
Keturių aukštų ir 1 000 kvadratinių metrų dydžio jachtų klubo pastate jau įsikūrė ir gerai Europos buriuotojams pažįstamo prekinio ženklo WATSKI jūrinių prekių parduotuvė, laivų dažais, valikliais, atsarginėmis dalimis ir įranga prekiaujančios įmonės „Varitechna“ atstovybė bei nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Eika“ Klaipėdos rajono biuras. Čia persikėlė ir logistika, ekspedijavimu, negabaritinių krovinių gabenimu besiverčianti įmonė „Ahlers Klaipėda“. Bendrovių tarnautojai į naujuosius biurus atsikraustys per rugpjūčio mėnesį.