“Jūros vartai” – tai viena patraukliausių bei unikaliausių pakrantės teritorijų visame Baltijos regione. Šiuo projektu yra siekiama sugrąžinti miestui senamiesčio dalį, kuri šiuo metu yra naudojama žvejybinių laivų remontui ir kruizinių laivų priėmimui.
www.jurosvartai.lt
"Jūros vartų" statiniai išrinkti geriausiais konkurso "Už darnią plėtrą" komercinio-visuomeninio komplekso kategorijoje
"Jūros vartų" statiniai - tarp geriausiųjų
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija paskelbė nekilnojamojo turto projektų konkurso "Už darnią plėtrą" laimėtojus. Kategorijoje komercinis – visuomeninis kompleksas nugalėjo AB „Klaipėdos laivų remontas“ vykdomo projekto „Jūros vartai“ statiniai: Jachtklubas (buvęs Karališkasis sandėlis), Ryžių malūnas ir Keltininko namas.
 
„Džiugu, kad ekspertų komisija palankiai įvertino mūsų trijų metų triūsą, nors tai tik didelio projekto, atversiančio Klaipėdiečiams jūrą ir jūrai Klaipėdą darbų pradžia“, - įvertinimą komentavo AB „Klaipėdos laivų remontas“ generalinis direktorius Alvydas Butkus.
 
Iš viso minėtame konkurse dalyvavo 21 nekilnojamojo turto projektas. Geriausi projektai rinkti keliose kategorijoje: gyvenamųjų, komercinių pastatų ir daugiafunkcių kompleksų. Į geriausiųjų penketuką pateko UAB "Vilmesta", UAB "Ranga IV Investicijos", AB "Ogmios Real Estate", AB "Hanner" ir UAB „Jūros vartai" pernai plėtoti projektai. Projektai buvo įvertinti pagal tokius kriterijus: nauda miestui ir miestiečiams, architektūrinė, urbanistinė objekto kokybė bei patogumas vartotojams.
 
AB „Klaipėdos laivų remontas“ valdo AB „Achema“ ir UAB „Eika“ sudarytas konsorciumas. Įgyvendinus visą  „Jūros vartų“ projektą, buvusi uždara, gamybinė laivų remonto įmonės teritorija taps nauja ir išskirtine uostamiesčio laisvalaikio ir pramogų erdve su viešbučiais, kavinėmis, specializuotomis parduotuvėmis, paslaugų centrais.
 
Trys istoriniai, XVII-XVIII a. statyti, pastatai – Jachtklubas, Keltinininko namelis, ir Ryžių malūnas – baigti rekonstruoti praėjusiais metais. Jachtklube jau įsikūrė biurai, kavinė, jachtų aptarnavimo centras, Keltininko namelyje – viešbutis ir restoranas, Ryžių malūne – netrukus taip pat pradės veikti viešbutis ir restoranas.